O firme
HISTÓRIA FIRMY
KONSOLIDÁCIA DISTRIBÚTOROV
Aby bolo možné uvedený systém ponúknuť globálne, rozhodlo sa Harman PRO konsolidovať distribúciu všetkých svojich značiek vždy pod jedného partnera v každej krajine po celom svete. V Českej republike bola táto konsolidácia ukončená tým, že kompletné distribúciu všetkých značiek Harman PRO preberá AudioMaster s ro - Organizačná zložka, na Slovenskom potom AudioMaster sro.
VÍZIE, MISIE, HODNOTY.
- Vízia spoločnosti AudioMaster je byť jedným z leadrov na trhu s profesionálnou zvukovou a svetelnou technikou. Chceme byť modernou, prosperujúcou a rozvíjajúcou sa firmou, ktorá na trhu vystupuje ako dôveryhodný partner pre našich zákazníkov, ktorý je schopný dodať riešenie ako komplexnú službu
- Misiou spoločnosti AudioMaster je byť dodávateľom kvalitných a komplexných riešení v oblasti profesionálnej zvukovej a osvetľovacej techniky, ktorý disponuje tímom profesionálov, ktorý je schopný zákazníkom ponúknuť vždy hodnotné riešenia presahujúce ich očakávania.
- My vo firme AudioMaster považujeme za dôležité nasledujúce hodnoty, ktoré tiež vnímame ako aktíva našej spoločnosti
-
- Spokojný zákazník
- Tým profesionálov
- Znalosti a vzdelávanie
- Produkty a značky
- Loajalita a rešpekt
- Trvalé zlepšovanie
- Inovácia a integrita
CERTIFIKÁCIA
EKOLÓGIA
Naša firma vo všetkých aktivitách podporuje ekologické zámery a snahy, vedúce najmä k harmonickému spolužitiu človeka a životného prostredia. Veľký dôraz kladieme predovšetkým na distribúciu ekologicky šetrných produktov, zmierňovanie vplyvu produkcie na životné prostredie a zavádzanie systémov recyklácie.
Uplatňovanie princípu maximálnej šetrnosti a ohľaduplnosti voči životnému prostrediu je jedným z hlavných cieľov našej firmy.
AudioMaster svojimi aktivitami a vedením zamestnancov vytvára pozitívny prístup vo vzťahu k životnému prostrediu a minimalizuje tým jeho negatívne ovplyvňovanie.
Zvyšovaním povedomia zamestnancov v oblasti ochrany životného prostredia sú predstavitelia k cieľavedomému znižovaniu spotreby energií, na zabezpečenie recyklácie odpadov a k redukcii produkcie odpadov. Naša firma sa rozhodla prednostne a v maximálnej miere používať produkty vyrobené z recyklovaných materiálov.
ASEKOL >
RoHS >
Všetky naše nové produkty, ktoré pochádzajú z krajín mimo štáty EÚ a ktoré distribuujeme v Českej republike, spĺňajú direktivitu RoHS (Restriction of the use of Hazardeous Substances). RoHS je direktivita, zakazujúca použitie nebezpečných látok v elektrických a elektronických výrobkoch, vydané Európskou komisiou. Jej cieľom je zakázať používanie nebezpečných látok pri výrobe elektrických a elektronických zariadení a tým prispieť k ochrane ľudského zdravia a životného prostredia. Všetky výrobky spĺňajúce túto direktivitu sú na obaloch viditeľne označené značkou RoHS.
RoHS (Restriction of the use of Hazardeous Substances) je direktíva zakazujúca použitie nebezpečných látok v elektrických a elektronických výrobkoch vydaná Európskou komisiou 27. januára 2003. Táto direktíva vstúpila do platnosti 1. júla 2006. Cieľom direktívy RoHS je zakázať používanie nebezpečných látok pri výrobe elektrických a elektronických zariadení a tým prispieť k ochrane ľudského zdravia a životného prostredia. Direktíva RoHS zakazuje použitie týchto látok:
-
- Kadmium (Cd)
- Ortuť (Hg)
- Olovo (Pb)
- Šestmocný chróm (Ch6)
- Polybromované bifenyly (PBB)
- Polybromované difenylethery (PBDE)
Používanie zariadenia obsahujúce uvedené ťažké kovy a retardanty horenia (PBB, PBDE) nad určený limit je direktívou zakázané. Direktíva stanovuje určité výnimky pre niektoré zariadenia z dôvodu nutnosti použitia zakázaných látok pri technologických postupoch výroby.
Smernica sa týka elektrických a elektronických zariadení, ktorého správna funkcia závisí na elektrickom prúde alebo elektromagnetické polia a zariadenia na výrobu, prenos a meranie takýchto prúdov a polí, ktoré spadajú do kategórií uvedených v prílohe IA k smernici 2002/96/ES (OEEZ) a je určené pre použitie s napätím nepresahujúcim 1000 V pre striedavý prúd a 1500 V pre jednosmerný prúd.
RoHS požiadavky sa aplikujú na konečné výrobky, ktoré spadajú do rozsahu tejto smernice. To znamená, že všetky zložky a kombinácie zložiek spadajúce do montážnej podskupiny nesmie obsahovať žiadnu zo zakázaných zložiek v úrovni nad maximálnu koncentráciu. Zložky by nemali byť formálne prípustné, ale udaná maximálna hodnota koncentrácie je 0,1 percentuálna hmotnosti olova, ortuti, šesťmocného chrómu, PBB a PBDE a 0,01 percentuály váhy kadmia v rovnorodých materiáloch.
VÝNIMKY
-
- Náhradné diely na opravu elektrického a elektronického zariadenia umiestneného na trh pred 1. júlom 2006.
- Znovupoužitie elektrického a elektronického zariadenia umiestneného na trh pred 1. júlom 2006.
- Olovo - spájka, konečná povrchová úprava zložiek, laky ako farbivá a dehydrátor, PVC ako spevnenie, batérie.
- Kadmium - elektrolyticky pokovované povrchy, špeciálne spájky, elektrické kontakty, relé a vypínače, PVC stabilizátor, plastové, sklenené a keramické farby, niektorý sklenený a keramický materiá.
- Ortuť - lampy, senzory, relé.
- Šestmocný chrom - pasivačné povrchy na kovoch, farby zabraňujúce hrdzaveniu.
- PBB a PBDE - zpomalovače horenia v plastoch.
Batérie nie sú smernicou RoHS upravené a ich úprava je v samostatnej legislatíve. Ďalšie informácie a nové správy o RoHS a zavádzanie do praxe nájdete na www.rohs-news.com