Najdôveryhodnejšia značka v audiopriemysle – týmto označením sa už niekoľko rokov pýši americká firma Shure a musíme priznať, že úplne oprávnene. Spoločnosť Shure Radio Company bola založená Sidney N. Shurom v roku 1925 v centre Chicaga a o 7 rokov neskôr začína s výrobou vlastných „uhlíkových“ mikrofónov modelom 33N.
Skutočný prielom prišiel v roku 1939, kedy sa zrodil prvý dynamický mikrofón 55H Unidyne, určený pôvodne pre rozhlasové štúdiá. Jeho inovovanú a zmenšenú verziu neskôr preslávil Elvis Presley a samotný mikrofón sa stal charakteristickým symbolom rock'n'rollovej éry 50. a 60. rokov. Ďalším míľnikom je rok 1965, kedy je na trh uvedený typ SM57, dynamický mikrofón, ktorý sa vďaka svojmu čistému a prirodzenému zvuku stáva najpoužívanejším nástrojovým modelom ako v štúdiu, tak pri pódiovom snímaní. Okrem iného predstavuje SM57 aj štandardnú výbavu pri snímaní prejavov prezidenta USA.
Najvýznamnejší zlomový bod, prirovnateľný snáď len k uvedeniu gitary Gibson Les Paul na trh, však prišiel v roku 1966. Vtedy Shure predstavuje vokálny dynamický mikrofón SM58, odolný typ s excelentnou zvukovou kvalitou, vďaka ktorej sa stal najpopulárnejším a najrozšírenejším mikrofónom pre pódium. Svoje prvenstvo si mikrofón SM58 udržal do dneška a aj 50 rokov od svojho uvedenia na trh predstavuje stále najčastejšiu položku v technických rideroch najvýznamnejších svetových umelcov.
Prvý kondenzátorový mikrofón, ktorý spája štúdiové zvukové prvky a odolnosť potrebnú pre pódiové hranie v podobe SM81 prichádza na trh v roku 1978. V roku 1989 Shure uvádza na trh rad BETA s vokálnym dynamickým modelom BETA58 a kondenzátorovým typom BETA87 aj s odvodenými. So superkardiodnou charakteristikou, vysokou výstupnou úrovňou a nevídanou odolnosťou voči spätnej väzbe poskytujú na koncertných pódiách úplne novú kvalitu zvukového prenosu, ktorá sa stala nepísaným etalónom pre ostatných výrobcov. Navyše kombinácia dynamického typu BETA52 s kondenzátorovým BETA91 prakticky definovala moderný charakter zvuku veľkého bubna tak, ako ho poznáme dnes.
V 90. rokoch Shure vstupuje na pole bezdrôtových systémov a postupne sa stáva aj popredným výrobcom v rýchlo rastúcej sfére in-ear monitoringu. Vedúcu pozíciu si na trhu bezdrôtových systémov zachováva aj v druhej dekáde tretieho tisícročia a s radmi GLX-D, QLX-D (nominácia na NAMM Tec Award), ULX-D patrí medzi priekopníkov digitálnych bezdrôtových technológií.
V posledných rokoch sa firma sústreďuje ako na zdokonalenie kondenzátorových pódiových mikrofónov (rôzne verzie KSM9), ďalší vývoj staronovej a unikátne znejúcej technológie páskových mikrofónov (KSM353 a KSM313), tak na inštalačné mikrofóny a príslušenstvo. V popredí záujmu je aj prenos skúseností z in-ear technológie do oblasti dokonalého užívateľského počúvania, vznikajú slúchadlá radu SE a široká paleta štúdiových modelov SRH so špičkovými parametrami (typ SRH1840 obdržal od čitateľov magazínu Hi-Fi Voice titul „Slúchadlá roku 2012“).
Krokom do úplne novej sféry bolo uvedenie série mikrofónov a inteligentného multimediálneho príslušenstva Shure MOTIV v roku 2015. Rad umožňuje maximálne využitie audiovizuálnych možností prenosných digitálnych zariadení, ako sú notebooky, tablety a mobilné telefóny, bez ohľadu na to, či pracujú na platforme Windows, Mac , Android alebo iOS. Samozrejme sa ale nezabúda ani na uznávané a rokmi preverené technológie ako sú prenosky pre gramofóny, ktoré v portfóliu Shure nájdeme ako v štandardných DJských, špeciálnych scratchingových aj v špičkovo znejúcich Hi-Fi variantoch.
Najdôveryhodnejšia značka audiopriemyslu má a zrejme aj v budúcnosti vždy bude mať čo ponúknuť každému, kto nemá uši len ako ozdobu hlavy.